Leczymy Twoje płuca

Podstawowym zadaniem WCPiT
jest udzielanie specjalistycznych
świadczeń w zakresie chorób płuc.

Największe w Wielkopolsce

centrum leczenia zachowawczego
i operacyjnego chorób
układu oddechowego

Ponadregionalne centrum medyczne
rozwiązujące współczesne problemy pulmonologii,

do których należą w szczególności: rak płuca, astma oskrzelowa,
przewlekła obturacyjna choroba płuc, choroby infekcyjne układu oddechowego

Aktualności

  • 03-12-2018

  Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

  W dniu 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Aby podkreślić istotę walk z problemami osób z niepełnosprawnościami, Komisja Rehabilitacji i Integracji Społecznej PAN o/Poznań przy współpracy z Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów oraz Archidiecezją Poznańską zorganizowały konferencję poświęconą w/w kwestiom.

  • 23-11-2018

  Konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych na temat: “Społeczeństwo otwarte na osoby z niepełnosprawnością”,

  Komisja Rehabilitacji i Integracji Społecznej PAN o/Poznań przy współpracy z Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów  zaprasza na konferencję z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych na temat: “Społeczeństwo otwarte na osoby z niepełnosprawnością”, która odbędzie się  03.12.2018 r., o godz. 11.00,w sali konferencyjnej Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu, ul. Jana  Lubrańskiego 1, 61-109 Poznań.

  • 23-11-2018

  XVIII KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWA W LUDWIKOWIE „PROBLEMY W DIAGNOSTYCE I LECZENIU OSÓB STARSZYCH”

  Zapraszamy na konferencję naukowo-szkoleniową, która  odbędzie się 14 grudnia 2018 roku w Ludwikowie. Tematem przewodnim będzie zagadnienie „Problemy w diagnostyce i leczeniu osób starszych”. Spotkanie przeznaczone jest dla lekarzy, rehabilitantów, pielęgniarek  z województwa wielkopolskiego.  

  • 10-10-2018

  XIX Światowa Konferencja Raka Płuca.

  W dniach 23-26 września 2018 roku odbyła się w Toronto 19-ta Światowa Konferencja Raka Płuca. Zgromadziła ona ponad 7000 uczestników pochodzących z ponad 100 krajów świata. Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii reprezentowane było przez Dyrektora Centrum - prof. nadzw. dr hab. med. Aleksandra Barinow - Wojewódzkiego oraz  dra n. med. Macieja Bryla – kierownika oddziału onkologii klinicznej.  

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".