Leczymy Twoje płuca

Podstawowym zadaniem WCPiT
jest udzielanie specjalistycznych
świadczeń w zakresie chorób płuc.

Największe w Wielkopolsce

centrum leczenia zachowawczego
i operacyjnego chorób
układu oddechowego

Ponadregionalne centrum medyczne
rozwiązujące współczesne problemy pulmonologii,

do których należą w szczególności: rak płuca, astma oskrzelowa,
przewlekła obturacyjna choroba płuc, choroby infekcyjne układu oddechowego

Aktualności

  • 16-10-2017

  Rak płuca: przybywa skutecznych terapii, gorzej z ich dostępnością

  Według Krajowego Rejestru Nowotworów rak płuca jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym w Polsce. Choruje na niego co piąty pacjent onkologiczny i co dziesiąta pacjentka. W 2014 r. rak płuca był przyczyną większej liczby zgonów niż - łącznie - rak piersi, jelita grubego i prostaty.

  • 09-10-2017

  Naukowcy pracują nad testem do przewidywania powikłań po radioterapii

  Łódzcy naukowcy pracują nad stworzeniem uniwersalnego testu służącego do przewidywania powikłań po radioterapii w leczeniu onkologicznym. Test będzie oparty na biologicznych wskaźnikach - pokazujących, jak komórki pacjenta reagują na dawkę napromieniania. Pozwolą na personalizację radioterapii i zmniejszenie działań niepożądanych.  

  • 13-10-2017

  Zakończenie zapisów do programu WWRP - edycja 2017

  Szanowni Pacjenci, Informujemy, że pula środków finansowych przeznaczonych na realizację Programu Wczesnego Wykrywania Raka Płuc została wyczerpana. 

  • 06-10-2017

  Wizyta Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka

  Dyrektor Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Troakochirurgii w związku z obecnością na terenie WCPiT, pana Marszałka Marka Woźniaka poprosił pracowników z Poznania, Ludwikowa i Chodzieży, o udzielenie informacji, w trybie pilnym, dotyczącej ewentualnych awarii w infrastrukturze szpitalnej, wynikającej z wczorajszych nawałnic

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".