Leczymy Twoje
płuca

Podstawowym zadaniem WCPiT
jest udzielanie specjalistycznych
świadczeń w zakresie chorób płuc.

Największe
w Wielkopolsce

centrum leczenia zachowawczego
i operacyjnego chorób
układu oddechowego

Ponadregionalne centrum medyczne
rozwiązujące współczesne
problemy pulmonologii,

do których należą w szczególności: rak płuca,
astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna
choroba płuc, choroby infekcyjne układu oddechowego

Aktualności

  • 11-09-2014

  Specjaliści: POChP można coraz skuteczniej leczyć

  Blisko 25 tys. specjalistów z całego świata prezentowało w Monachium najnowsze badania dotyczące profilaktyki i leczenia ponad 40 najgroźniejszych chorób płuc. Najwięcej uwagi poświęcono "chorobie palaczy" - przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP), którą - jak wskazywali eksperci - można obecnie skuteczniej leczyć - informuje Rzeczpospolita.

  • 09-09-2014

  Wrocław: tu będzie największe w Polsce Medyczne Centrum Przetwarzania Danych

  We Wrocławiu powstało Medyczne Centrum Przetwarzania Danych. W połowie września otworzy je spółka Data Techno Park (dawniej Wrocławski Medyczny Park Naukowo-Technologiczny).

  • 09-09-2014

  Spotkanie po Astro 56 Annual Meeting

  Zapraszamy do udziału w w konferencji Spotkanie Po ASTRO 56 Annual Meeting, która odbędzie się w Poznaniu, w dniach 28-29.11.2014  w Wielkopolskim Centrum Onkologii.

  • 09-09-2014

  USA: FDA zatwierdziła lek nowej generacji w immunoterapii raka

   Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła do użycia pierwszy lek nowej generacji z zakresu immunoterapii, przeznaczony do leczenia zaawansowanego czerniaka - poinformowała agencja na swej stronie internetowej.

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".