logo

Leczymy Twoje
płuca

Podstawowym zadaniem WCPiT
jest udzielanie specjalistycznych
świadczeń w zakresie chorób płuc.

Największe
w Wielkopolsce

centrum leczenia zachowawczego
i operacyjnego chorób
układu oddechowego

Ponadregionalne centrum medyczne
rozwiązujące współczesne
problemy pulmonologii,

do których należą w szczególności: rak płuca,
astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna
choroba płuc, choroby infekcyjne układu oddechowego

Aktualności

  • 08-02-2016

  Badania: kawa zmniejsza ryzyko marskości wątroby

  Regularne picie kawy chroni wątrobę przed toksycznym działaniem alkoholu, ograniczając przy tym ryzyko marskości o 44 proc. - twierdzą naukowcy z University of Southampton w Wielkiej Brytanii.

  • 04-02-2016

  Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej w WCPiT.

  Dnia 4 lutego b.r. odbyło sie uroczyste otwarcie zmodernizowanych pomieszczeń Zespołu Poradni Specjalistycznych, Centrum Obsługi Ambulatoryjnej Pielęgniarstwa oraz Centrum Symulacji Medycznej.

  • 08-02-2016

  Prof. Ryszarda Chazan: pacjenci z POChP czekają na refundację nowych leków

  W ostatnich latach zarejestrowano kilka nowych długodziałających leków rozszerzających oskrzela, do stosowania jeden raz dziennie w nowych urządzeniach podających. Mimo że rejestracja w UE jest jednocześnie rejestracją leków w Polsce, to ciągle jesteśmy opóźnieni z ich refundacją - mówi prof. Ryszarda Chazan z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  • 04-02-2016

  4 luty -​ Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

  Zwiększa się na całym świecie zachorowalność na nowotwory, możemy jednak wiele zrobić, żeby im zapobiegać i skutecznie leczyć - alarmuje Międzynarodowa Unia do Walki z Rakiem (UICC) z okazji przypadającego 4 lutego Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem.

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".