Leczymy Twoje
płuca

Podstawowym zadaniem WCPiT
jest udzielanie specjalistycznych
świadczeń w zakresie chorób płuc.

Największe
w Wielkopolsce

centrum leczenia zachowawczego
i operacyjnego chorób
układu oddechowego

Ponadregionalne centrum medyczne
rozwiązujące współczesne
problemy pulmonologii,

do których należą w szczególności: rak płuca,
astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna
choroba płuc, choroby infekcyjne układu oddechowego

Aktualności

  • 24-07-2015

  MZ: sprzedaż w aptece próbek leków to przestępstwo

  Sprzedaż w aptece próbek leków to ścigane z mocy prawa nielegalne wprowadzenie do obrotu produktu leczniczego. Próbki takie może przekazać pacjentowi tylko lekarz i to nieodpłatnie - powiedział w czwartek (23 lipca) wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki. Radziewicz-Winnicki odpowiadał w Sejmie na pytania posłów, m.in. Lidii Gądek (PO), która mówiła, że do jej biura poselskiego zgłaszają się pacjenci, którym sprzedano w aptekach takie próbki.

  • 23-07-2015

  MZ: nowy narodowy program walki z rakiem za miesiąc trafi do rządu

  Na przełomie sierpnia i września do Rady Ministrów zostanie skierowany projekt Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych na lata 2016-2025 - zapowiedziała w czwartek (23 lipca) wiceminister zdrowia Beata Małecka-Libera.  Małecka-Libera poinformowała o tym na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia, na którym przedstawiła sprawozdania z realizacji programu w roku 2014.    

  • 24-07-2015

  Spór wokół projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Czy zagraża bezpieczeństwu pacjentów?

  - Wiodącą rolę w rehabilitacji, w szczególności w diagnozowaniu choroby oraz pilnowaniu i koordynacji tego procesu, pełnić powinien lekarz, co zapewni kontrolę nad jakością świadczeń i bezpieczeństwem ich udzielania. A nie, jak chce Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty, oddawać tę samodzielność w ręce fizjoterapeutów - przekonywał prezes NRL dr Maciej Hamankiewicz.  

  • 20-07-2015

  Audit odnowienia w WCPiT

   W WCPiT zakończył się audit odnowienia Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Auditorzy Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji badali zgodność systemu zarządzania jakością i zarządzania środowiskowego z normami ISO 9001:2008 oraz 14001:2004.

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".