Leczymy Twoje
płuca

Podstawowym zadaniem WCPiT
jest udzielanie specjalistycznych
świadczeń w zakresie chorób płuc.

Największe
w Wielkopolsce

centrum leczenia zachowawczego
i operacyjnego chorób
układu oddechowego

Ponadregionalne centrum medyczne
rozwiązujące współczesne
problemy pulmonologii,

do których należą w szczególności: rak płuca,
astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna
choroba płuc, choroby infekcyjne układu oddechowego

Aktualności

  • 26-01-2015

  26 stycznia-Ogólnopolski Dzień Transplantacji

  26 stycznia 1966 roku odbył się pierwszy skuteczny zabieg transplantacji w Polsce. Przeszczep nerki odbył się w Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie.

  • 14-01-2015

  Poznańska Gala Sportu 2015

  W dniu 14.01.2015 r. w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek odbyła się kolejna edycja Poznańskiej Gali Sportu. Prof. nadzw. dr hab. med. Aleksander Barinow- Wojewódzki dyrektor Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów wziął udział w tym podniosłym wydarzeniu. Po raz pierwszy wyróżnienia dla najlepszych sportowców ze stolicy Wielkopolski wręczał prezydent Jacek Jaśkowiak.

  • 16-01-2015

  Pacjent w pensjonacie, czyli nie zawsze szpital jest najlepszym rozwiązaniem

  Nadmierna hospitalizacja jest jednym z problemów naszego systemu ochrony zdrowia. To efekt prowadzonej przez długie lata polityki płatnika, premiującego odpowiednią wyceną pobyt pacjenta w szpitalu, niezależnie od tego, czy było to konieczne czy też nie. Pakiet onkologiczny wprowadza w tym zakresie istotne zmiany.

  • 12-01-2015

  Laur Pacjenta 2014

  Miło nam poinformować, że Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w otrzymało honorowe odznaczenia „Laur Pacjenta 2014”.

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".