Leczymy Twoje
płuca

Podstawowym zadaniem WCPiT
jest udzielanie specjalistycznych
świadczeń w zakresie chorób płuc.

Największe
w Wielkopolsce

centrum leczenia zachowawczego
i operacyjnego chorób
układu oddechowego

Ponadregionalne centrum medyczne
rozwiązujące współczesne
problemy pulmonologii,

do których należą w szczególności: rak płuca,
astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna
choroba płuc, choroby infekcyjne układu oddechowego

Aktualności

  • 20-11-2014

  Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

  Dzień ten ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień.

  • 20-11-2014

  Eksperci: u palaczy większe ryzyko raka płuca; kiedy się badać?

  U palaczy papierosów nawracające infekcje płuc mogą być związane z rozwojem wyjątkowo groźnego raka tego narządu - ostrzegał w środę (19 listopada) w Warszawie na spotkaniu z dziennikarzami dr hab. Dariusz M. Kowalski z warszawskiego Centrum Onkologii.

  • 20-11-2014

  Ból w raku płuca

  Rak płuca nadal należy do nowotworów, których liczebność w naszym kraju jest znacząca. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Choroba ta dotyka osoby po 40. roku życia, a częstość występowania wzrasta wraz z wiekiem osiągając szczyt w wieku około 70 lat.

  • 19-11-2014

  Eksperci: POChP już trzecią przyczyną zgonów na świecie

  Przewlekła obturacyjna choroba płuc jest już - według WHO - trzecią przyczyną zgonów na świecie, po niedokrwiennej chorobie serca i udarze mózgu.

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".