Fundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoWCPiTUnia Europejska
  • 05-10-2017

  Bydgoszcz: zastosowali innowacyjną metodę wycinania nowotworów płuc

  Specjaliści z Centrum Onkologii w Bydgoszczy wprowadził innowacyjną metodę wycinania nowotworów płuc. Guz usunięto przez niewielki ok. 4 cm otwór w klatce piersiowej.

  Specjaliści zachwalają nową metodę, która - jak podkreślają - jest już na świecie standardem. Wskazują, że dzięki niej pacjent może iść do domu na trzeci dzień po operacji. Metoda jest droższa od tradycyjnej, ale daje pacjentowi wiele korzyści.

  Zamiast szerokiego otwarcia klatki piersiowej i rozszerzania żeber, w "metodzie przez dziurkę od klucza" wystarczy niewielkie nacięcie. Dzięki temu zminimalizowane zostają odczucia bólowe i ryzyko ewentualnych powikłań (np. zapalenia płuc), a pacjent może szybko wrócić do domu. Sam zabieg, prowadzony przez doświadczonego lekarz, trwa tylko godzinę.

  Innowacyjna metoda radykalnego usuwania guza nowotworowego wraz z płatem płuca jest stosowana w CO od początku 2017 r.

  Rynek Zdrowia.

  ← Powrót

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".