Fundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoWCPiTUnia Europejska
  • 12-05-2017

  NOWE WYZWANIA TECHNOLOGICZNE I REHABILITACYJNE W OPIECE NAD SENIORAMI

  12 maja br. w ramach trwających na MTP targów VIVA SENIORZY AKTYWNOŚĆ ZDROWIE PROFILAKTYKA odbyła się XII Konferecja Naukowa z cyklu Promocja polskiej rehabilitacji. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem Nowe wyzwania technologiczne i rehabilitacyjne w opiece nad seniorami.


  Zaproszeni prelegenci omówili w szerokim zakresie problemy codziennego funkcjonowania osób starszych proponując jednocześnie szereg możliwości i rozwiązań, w tym technologicznych, które w znacznym stopniu mogą usprawnić egzystencję seniorów.

  Przedstawionio m.in. propozycję rozwiązań technologicznych w " kuchni przyjaznej dla seniora" z uwzględnieniem potrzeb i zaleceń przy jej aranżacji; przedyskutowano problem złożoności wyboru samochodu dla seniora, a także próbowano odpowiedzieć na pytanie czy współczesne budownictwo/deweloperzy są przygotowani na inwestycje senioralne?

  W kwestii rehabilitacji pochylono się nad potrzebami życiowymi i koncepcją wspomagania ruchu osób w wieku 50+ oraz przyczynami i skutkami upadków osób w wieku podeszłym.

  XII Konferencję, zorganizowaną przez Polską Akademię Nauk we współpracy z Wielkopolskim Centrum Pulmonologii Torakochirurgii im. E. i J. Zeylandów, Akademią Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego oraz Politechniką Poznańską, poprzedziło Posiedzenie Komisji Rehabilitacji i Integracji Społecznej Państwowej Akademii Nauk - oddział Poznań.

  ← Powrót

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".