Fundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoWCPiTUnia Europejska
  • 22-06-2018

  Spartakiada Senioralna

  W czwartek 21 czerwca br. na terenie AWF odbyła się kolejna, trzecia już edycja Spartakiady Senioralnej organizowanej przez Trenera Senioralnego Fundacji AWF. WCPiT jako współorganizator przedsięwzięcia zachęcał pacjentów do udziału w badaniach profilaktycznych.

  Na boisku Akademii przy skrzyżowaniu ulic Droga Dębińska i Królowej Jadwigi poznańscy seniorzy mogli wziąć aktywny udział w przygotowanych warsztatach i zajęciach m.in.: rzucali smartphonem i kaloszem na odległość, ćwiczyli na warsztatach Zumby, zaproponowano im akcję Zdrowy Kręgosłup, czy dziesięciobój Trenera Senioralnego AWF.

  Podczas trwania imprezy seniorzy mogli skorzystać z porad oraz badań prewencyjnych w tym: wykonać badanie spirometryczne wykonywane przez personel Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii czy zapisać się na badanie profilaktyczne w ramach Programu Profilaktycznego Wczesnego Wykrywania Raka Płuc. Szczegółowych informacji na temat warunków i zasad uczestnictwa udzielał Koordynator programu. Podczas Spartakiady rozdawane były materiały promocyjne propagujące profilaktykę. O profilaktyce piersi,.szczegółowych informacji udzielały pracownice Wielkopolskiego Centrum Onkologii, które również badały pomiar tkanki tłuszczowej a także masę ciała.

   

  ← Powrót

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".