Leczymy Twoje płuca

Podstawowym zadaniem WCPiT
jest udzielanie specjalistycznych
świadczeń w zakresie chorób płuc.

Największe w Wielkopolsce

centrum leczenia zachowawczego
i operacyjnego chorób
układu oddechowego

Ponadregionalne centrum medyczne
rozwiązujące współczesne problemy pulmonologii,

do których należą w szczególności: rak płuca, astma oskrzelowa,
przewlekła obturacyjna choroba płuc, choroby infekcyjne układu oddechowego

Aktualności

  • 31-05-2022

  Światowy Dzień Bez Papierosa

  31 maja obchodzimy święto, które jest okazją do zwrócenia uwagi na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Światowy Dzień Bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów – głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki.

  • 26-05-2022

  Zasady odwiedzin pacjentów przebywających w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii od dnia 01.06.2022 r.

  Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii przedstawia nową organizację odwiedzin pacjentów przebywających w naszym Centrum - obowiązujących od dnia 01.06.2022 r.

  • 27-05-2022

  Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

  27 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić rolę przedstawicieli tego zawodu w opiece nad pacjentem.

  • 14-05-2022

  Międzynarodowy Dzień Farmaceuty

  Z okazji przypadającego 14 maja Międzynarodowego Dnia Farmaceuty składam wszystkim farmaceutom najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wytrwałości w codziennej pracy, satysfakcji z jej wykonywania oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".