Leczymy Twoje płuca

Podstawowym zadaniem WCPiT
jest udzielanie specjalistycznych
świadczeń w zakresie chorób płuc.

Największe w Wielkopolsce

centrum leczenia zachowawczego
i operacyjnego chorób
układu oddechowego

Ponadregionalne centrum medyczne
rozwiązujące współczesne problemy pulmonologii,

do których należą w szczególności: rak płuca, astma oskrzelowa,
przewlekła obturacyjna choroba płuc, choroby infekcyjne układu oddechowego

Aktualności

  • 11-10-2021

  Akredytacja szpitali

  Chcielibyśmy poinformować, że Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów bierze udział w projekcie "Wsparcie szpitali we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości.

  • 04-10-2021

  Światowy Dzień Onkologii

  4 października tradycyjnie obchodzony jest Światowy Dzień Onkologii. Najważniejszą przyczyną zachorowań na nowotwory w Polsce wciąż pozostaje palenie tytoniu. Na podstawie badań ustalono, że do wzrostu ryzyka zachorowania na raka również przyczynia się nadwaga i otyłość, nieprawidłowa dieta, brak aktywności fizycznej oraz picie alkoholu a także nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne i inne podobne źródła promieniowania.

  • 10-10-2021

  Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej

  Każdego roku, w drugą sobotę października obchodzony jest Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Zwraca on uwagę społeczności międzynarodowej na osoby nieuleczalnie chore i tych, którzy walczą z ich cierpieniem – lekarzy, pielęgniarki, fizjoterapeutów, psychologów, pracowników socjalnych, kapelanów, wolontariuszy.

  • 08-09-2021

  Światowy Dzień Fizjoterapii

   W 2021 roku Światowy Dzień Fizjoterapii przypada na 8 września (środa). Światowy Dzień Fizjoterapii (ang. World Physical Therapy Day) został ustanowiony w 1996 roku przez Światową Konfederację Fizjoterapii (WCPT).

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".