Fundusze Europejskie
Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Unia Europejska

Data konferencji: 26.04.2012r., godz. 9.00 - rozpoczęcie rejestracji

Konferencja obejmie problemy związane z dysfunkcjami narządu ruchu u młodocianych, których przyczyny mogą być różnego pochodzenia. Tematyka szeroko podejmuje temat począwszy od diagnostyki obiektywnej, funkcjonalnej, poprzez profilaktykę występowania dysfunkcji i ich potęgowania po metody terapeutyczne stosowane w wybranych zaburzeniach i jednostkach chorobowych. Problematyka zastosowania postępowania rehabilitacyjnego w dysfunkcjach narządu ruchu u dzieci i młodzieży staje się coraz bardziej aktualna.

Celem obecnie planowanej konferencji jest także wymiana doświadczeń naukowych w zakresie problemów w rehabilitacji u młodych pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu, zarazem inspiracja do dalszych badań w danym zakresie. Tematyka jest spójna z ogólnoświatową dekadą kości i stawów (2010 – 2020). Celem pośrednim jest informacja o postępach i tendencjach w danym zakresie postępowania diagnostyczno – profilaktyczno – terapeutycznego u dzieci i młodzieży – dla specjalistów różnych dziedzin i dyscyplin (lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów, pedagogów specjalnych, inżynierów) uczestniczących w procesie rehabilitacji kompleksowej. Warto zwrócić także uwagą na doraźny, integracyjny charakter planowanej konferencji, przez: zaangażowanie w czynnym udziale różnych, interdyscyplinarnych środowisk naukowo-badawczych.

Miejsce konferencji - Aula Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu, ul.Królowej Jadwigi 27/39, wejście A

Udział w konferencji jest bezpłatny.


Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".