Fundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoWCPiTUnia Europejska
  • 09-03-2010

  Droga Krzyżowa do Ludwikowa

  Kult świętego ojca Pio w mosińskiej parafii trwa od dawna-mówi ksiądz kanonik Edward Majka, proboszcz parafii p.w. św. Mikołaja w Mosinie.

  W prezbiterium kościoła parafialnego znajduje się piękna figura, jednak kult wzmógł się kiedy z San Giovanni Rotondo ks. doktor Marek Rostowski przywiózł relikwie Świętego. Umieszczone zostały w kaplicy św. Michała w Ludwikowie stając się przedmiotem kultu i czci. Chorzy zbliżają się do pięknego relikwiarza, wystawianego często na ołtarz znajdujący się w kaplicy.

  Dnia 6 marca 2010 wyruszyła z kościoła w Mosinie ponad 100 osobowa pielgrzymka pokutna przez Wielkopolski Park Narodowy, zakończona spotkaniem pielgrzymów i zainteresowanych kultem pacjentów i pracowników w Ludwikowie.

  Relikwie czczone są poprzez dotknięcie relikwiarza i modlitwę, tak też działo się podczas Drogi Krzyżowej wiodącej do kaplicy w Ludwikowie.

  W modlitwach polecani byli chorzy, personel i dyrekcja szpitala. Pokładam nadzieję, że Ojciec Pio będzie jeszcze przez wiele lat przyciągał do Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii- szpitala w Ludwikowie oraz Wielkopolskiego Parku Narodowego wielu ludzi wielu potrzebujących i wypraszających u niego łaskę zdrowia- powiedział ksiądz kanonik Edward Majka- opiekun ludwikowskiego sanktuarium.

  Trwając w wielkopostnym zadumaniu zapraszamy do lektury:

  Ludzie są nierozumni,nielogiczni i samolubni,
  kochaj ich mimo wszystko.
  Jeśli czynisz dobro-oskarżą cię o egocentryzm,
  czyń dobro mimo wszystko.
  Jeśli odnosisz sukcesy-zyskujesz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów,
  Odnoś sukcesy mimo wszystko.
  Twoja dobroć zostanie zapomniana jutro,
  bądź dobrym mimo wszystko.
  Szlachetność i szczerość wzmagają twoją wrażliwość,
  bądź szlachetny i szczery mimo wszystko.
  To co budujesz latami może runąć w ciągu jednej nocy,
  buduj mimo wszystko.
  Ludzie w gruncie rzeczy potrzebują twojej pomocy,mogą cię jednak zaatakować gdy im
  pomagasz,
  pomagaj mimo wszystko.
  Dając światu najlepsze co posiadasz otrzymujesz ciosu,
  dawaj światu najlepsze co posiadasz mimo wszystko.

  Kent M Keith 1968.

  ← Powrót

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".