Fundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoWCPiTUnia Europejska
  • 27-09-2019

  Funkcjonowanie szpitala WCPiT w Chodzieży w sytuacji zagrożenia pożarowego

  Uwaga Pożar, Pożar, Pożar !!!
  W dniu 27.09.2019 r.  w  szpitalu WCPiT w Chodzieży zostało przeprowadzone ćwiczenie przeciwpożarowe. Około godz. 12.00 zaalarmowano Służby Ratownicze w Chodzieży informacją o pożarze w pokoju lekarzy Oddziału Opieki Paliatywnej. Pożar był pozorowany, ale Służby Ratownicze przyjechały do szpitala jak do prawdziwego zdarzenia. Po przybyciu  Dowódca  PSP przejął kierowanie akcją. Rozwijający linie gaśnicze Ratownicy Straży Pożarnej ratowali pozorantów, kolejno „rannego” i „zaczadzonego” - wynosząc ich z zadymionej klatki schodowej i przekazując załodze wezwanego Pogotowia Ratunkowego. Zastępujący Pełnomocnika ds. szpitala  -  Kierownik Oddziału Szpitalnego  w dalszej części kierował ewakuacją. Personel zagrożonych pożarem Oddziałów z pomocą pracowników Służb Technicznych i Pracowni Diagnostycznych przenosił na noszach płachtowych pacjentów „Leżących” do bezpiecznych miejsc. W rolę ewakuowanych pacjentów wcielili się pracownicy szpitala.  Załogi radiowozów Policji kierowały ruchem drogowym w rejonie newralgicznych skrzyżowań, zapewniając bezkolizyjny przejazd pojazdom służb Ratowniczych.
  Po zakończeniu działań Kierownictwo ćwiczenia, na wspólnej zbiórce z ćwiczącymi wstępnie omówiło jego przebieg. Oceniono poprawność i szybkość alarmowania, podejmowania decyzji, przebieg ewakuacji pacjentów i jej zabezpieczenie. Wskazano osiągnięcia, uchybienia i zalecenia do dalszego szkolenia.
  Było to ćwiczenie, w którym w praktycznym działaniu sprawdzono także funkcjonowanie wdrożonego Systemu Sygnalizacji Pożaru, zwiększającego bezpieczeństwo pożarowe szpitala, a tym samym pacjentów.

   

  ← Powrót

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".