Fundusze Europejskie
Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Unia Europejska
  • 05-11-2009

  Pomoc dla Ukrainy

  W latach kryzysu ekonomicznego, z którym aktualnie mamy do czynienia świat zmaga się z kolejną klęskę, jaką jest pandemia grypy, która na szczęście dotychczas omija Polskę, dotkliwe doświadczając sąsiedniej Ukrainy, o czym świadczą dramatyczne doniesienia z miejsc, nie tak bardzo oddalonych od granic Polski.

  W związku z tym pamiętając wsparcie, które otrzymaliśmy w ciężkich dla naszego kraju latach, chcemy pomóc naszym sąsiadom w zwalczaniu epidemii grypy A/H1N1 .

  Pod patronatem Marszałka Marka Woźniaka chcemy zorganizować transport artykułów medycznych zapobiegających rozwojowi chorób zakaźnych oraz leków pierwszej pomocy. Dary chcemy przekazać dla mieszkańców miast partnerskich, z którymi Województwo Wielkopolskie ma podpisane umowy tj. z Charkowem i Tarnopolem. W pierwszej połowie listopada 2009 chcemy zorganizować transport artykułów niezbędnych do zwalczania epidemii grypy, materiały medyczne takie jak maski, fartuchy (opisane w załączniku) oraz leki objawowe. Oczywiście nie mamy możliwości samodzielnie zorganizować tak dużej akcji, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie Centrum poprzez przekazanie darowizn rzeczowych lub kwot pieniężnych na konto szpitala BZ WBK S.A. 80 1090 1476 0000 0001 1031 4139 z dopiskiem Ukraina. Leki pierwszej pomocy materiały sanitarne oraz pokrycie kosztów ich transportu zapewniamy z rezerw Centrum, które uzupełnimy w dobrowolne datki sponsorów.

  Mam nadzieję, że dołączycie Państwo do szeroko zakrojonej akcji, w której po raz kolejny Wielkopolanie wykażą się nie tylko zdrowym rozsądkiem ale i wielkim sercem.

  Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 0616654244.

  Lista artykułów medycznych do zakupu

  Dyrektor Centrum

  (-) dr hab. prof. nadzw. Aleksander Barinow- Wojewódzki

  ← Powrót

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".