Fundusze Europejskie
Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Unia Europejska
  • 14-10-2022

  Projekty unijne realizowane przez WCPiT

  Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów realizuje zadanie: Zakup sprzętu i materiałów niezbędnych do walki z epidemia COVID – 19, w zakresie zakupu sprzętu medycznego, w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się epidemii COVID-19 na terenie Metropolii Poznań.
  Projekt pt.: „Profilaktyczny program szczepień przeciwko grypie w Metropolii Poznań” został rozszerzony o zakup sprzętu i materiałów niezbędnych do walki z epidemią COVID - 19.  Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów dołączyło, jako Partner do realizatorów projektu w zakresie Zadania 5 - Zakup sprzętu i materiałów niezbędnych do walki z epidemią COVID -19.W ramach podpisanej Umowy o partnerstwie na rzecz realizacji Projektu: "Profilaktyczny program szczepień przeciwko grypie w Metropolii Poznań", Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii dokonało zakupu sprzętu i materiałów niezbędnych do walki z COVID-19. Szpital doposażony został w mobilny aparat RTG, aparat USG, pompy strzykawkowe, wolumetryczne z stacją dokującą, defibrylator, Bipap - aparat do nieinwazyjnej wentylacji płuc, aparaty do wysokoprzepływowej terapii tlenowej, łóżka szpitalne z szafką i materacem, materace szpitalne z pokrowcem, wózki inwalidzkie, transportowo – kąpielowe, podnośnik pacjenta, sprzęt do sprzątania, urządzenie do mycia i dezynfekcji oraz drobny sprzęt medyczny – termometry elektroniczne, aparaty do mierzenia ciśnienia, dozowniki tlenu.  Zakupiony sprzęt jest wsparciem podmiotów leczniczych na terenie Metropolii Poznań w związku z wystąpieniem epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, przyczyni się do diagnozowania, monitorowania stanu zdrowia i łagodzenia przebiegu choroby COVID-19.
  Sprzęt medyczny jest kluczowym czynnikiem (poza czynnikiem ludzkim) wpływającym na skuteczność procesu diagnostyczno-terapeutycznego oraz mającym wpływ na wskaźnik zachorowalności i umieralności z powodu chorób układu oddechowego w tym z powodu nowotworów układu oddechowego. Usprawnienie wczesnej diagnostyki wpłynie na efektywność procesu terapii oraz dostępność do wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych w zakresie chorób płuc.
   

  ← Powrót

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".