Fundusze Europejskie
Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Unia Europejska
  • 05-03-2021

  Rahabilitacja pocovidowa

   

  Długoterminowe konsekwencje przebycia zakażenia SARS CoV-2 są nadal nieznane. Pomimo tego na podstawie obecnie dostępnych danych można prognozować niektóre skutki przebycia zakażenia. Pojawiająca się niepełnosprawność funkcjonalna: obniżona tolerancja wysiłku, duszność podczas wysiłku, obniżona saturacja powysiłkowa, długotrwałe zmęczenie, obniżona siła mięśniowa, zaburzenia koncentracji, pamięci, zaburzenia koordynacji ruchowej czy równowagi nie mogą być traktowane jako marginalny aspekt pandemii.
  Istnieje zatem zwiększone zapotrzebowanie na program rehabilitacyjny ukierunkowany na najczęstsze dolegliwości i dysfunkcje pozwalający na powrót do uczestnictwa w życiu zawodowym, rodzinnym, społecznym, pomagający pacjentowi zmaksymalizować jakość życia.
  W Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii prowadzimy rehabilitację pocovidową zarówno w warunkach ambulatoryjnych jak i stacjonarnych.
  W szpitalu w Poznaniu przy ul. Szamarzewskiego 62 można skorzystać z rehabilitacji ambulatoryjnej. Konieczne jest skierowanie od lekarza POZ, z poradni specjalistycznej np. pulmonologicznej lub z oddziału na którym przebywał pacjent podczas zakażenia SARS CoV-2.
  Ze skierowaniem należy zgłosić się do Zakładu Rehabilitacji do mgr Justyny Szymańskiej tel. 616 654 359 lub 616 654 253
  W szpitalach w Ludwikowie oraz Chodzieży prowadzona jest rehabilitacja stacjonarna. Okres usprawniania wynosi do 21 dni. Wymagane jest skierowanie z poradni specjalistycznej: pulmonologicznej, alergologicznej, torakochirurgicznej, rehabilitacyjnej bądź z oddziału szpitalnego, gdzie była leczony pacjent z powodu  choroby Covid-19. Nie jest refundowany pobyt na oddziale rehabilitacyjnym ze skierowaniem od lekarza POZ.
  Skierowanie należy wysłać drogą mailową, podając także numer telefonu kontaktowego lub drogą pocztową.


  1.Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii
  Szpital w Ludwikowie, Oddział Rehabilitacji Pulmonologicznej
  email: lkarnabal@wcpit.org lub aomania@wcpit.org
  tel. 618 132 831 wewnętrzny 671 lub 641


  2.Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii
  Szpital w Chodzieży, Oddział Rehabilitacji Pulmonologicznej
  email: chodzież@wcpit.org
  tel. 724 227 990
   

   

  ← Powrót

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".