Fundusze Europejskie
Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Unia Europejska
  • 18-10-2022

  Życzenia z okazji Święta Służby Zdrowia

  Polscy pracownicy służby zdrowia świętują liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy, które przypada na dzień 18 października. Święto patronalne Służby Zdrowia, które obchodzimy 18 października, w sposób niejako oczywisty kieruje naszą myśl ku lekarzom, co jest o tyle naturalne, że sam patron – św. Łukasz, Apostoł i autor Ewangelii, był nawróconym lekarzem greckim. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że w procesie ratowania zdrowia chorego uczestniczy cały zespół medyczny.

  W dniu św. Łukasza patrona pracowników Służby Zdrowia, pragnę złożyć wyrazy uznania oraz podziękowania za trudną codzienną pracę dla wszystkich pracowników, którzy służą pomocą w każdym miejscu i w każdym czasie.Wszystkim pracownikom życzę, aby nie zabrakło sił, cierpliwości i uśmiechu w codziennej pracy oraz wszelkiej satysfakcji w życiu osobistym.

   

                                                                         p.o. Dyrektora

                                                                  dr n. med. Maciej Bryl

  ← Powrót

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".