logo

Leczymy Twoje
płuca

Podstawowym zadaniem WCPiT
jest udzielanie specjalistycznych
świadczeń w zakresie chorób płuc.

Największe
w Wielkopolsce

centrum leczenia zachowawczego
i operacyjnego chorób
układu oddechowego

Ponadregionalne centrum medyczne
rozwiązujące współczesne
problemy pulmonologii,

do których należą w szczególności: rak płuca,
astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna
choroba płuc, choroby infekcyjne układu oddechowego

Aktualności

  • 27-06-2016

  Kofeina poprawia wydajność przez 2 dni, potem nie działa

   W przypadku ograniczenia snu do 5 godzin na dobę, kofeina pomaga poprawiać wydajność przez pierwsze dwa dni, potem już nie działa - odkryli naukowcy z Maryland (USA).

  • 23-06-2016

  Certyfikat "Szpital bez bólu" dla oddziałow WCPiT

   Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne zainicjowały program „Szpital bez bólu”, który polega na nadawaniu certyfikatu „Szpital bez bólu” placówkom, które spełnią określone kryteria i przez to przyczynią się do podniesienia jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego w polskich szpitalach.

  • 24-06-2016

  Jest projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu pracowników medycznych

   Minister Radziwiłł przedstawił propozycje systemowych rozwiązań gwarantujących minimalne wynagrodzenie pracownikom medycznym służby zdrowia. Ile mają zarabiać lekarze, pielęgniarki i położne, technicy medyczni i zawody pokrewne?

  • 10-06-2016

  Funkcjonowanie Szpitala w sytuacji zagrożenia terrorystycznego.

  W piątkowe popołudnie ( 10 czerwca br. ) do Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii – szpitala w Poznaniu przy ul. Szamarzewskiego 62 wtargnął zdesperowany, młody mężczyzna, który grożąc ,,bronią”, kazał Kierownikowi Laboratorium połączyć się telefonicznie z Dyrektorem Szpitala.

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".