Leczymy Twoje
płuca

Podstawowym zadaniem WCPiT
jest udzielanie specjalistycznych
świadczeń w zakresie chorób płuc.

Największe
w Wielkopolsce

centrum leczenia zachowawczego
i operacyjnego chorób
układu oddechowego

Ponadregionalne centrum medyczne
rozwiązujące współczesne
problemy pulmonologii,

do których należą w szczególności: rak płuca,
astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna
choroba płuc, choroby infekcyjne układu oddechowego

Aktualności

  • 26-05-2015

  Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

  Corocznie dzień 27. maja obchodzony jest jako święto diagnostów laboratoryjnych w Polsce. Datę tę wybrano, ponieważ tego dnia w 1961 roku Heinrich J. Matthaei i Marshall Warren Nirenberg odkryli tajemnicę kodu genetycznego, a tym samym tajemnicę życia na Ziemi. Ich odkrycie dało podwaliny wszelkim późniejszym dokonaniom z dziedziny genetyki i biotechnologii.

  • 21-05-2015

  Nanocząsteczki złota przyszłością diagnostyki i terapii nowotworów?

  Sonochemia to zastosowanie ultradźwięków jako źródła energii do wywoływania reakcji chemicznych. Metodami sonochemicznymi można otrzymywać np. nanocząstki złota, które w przyszłości prawdopodobnie będą stosowane w diagnostyce i terapii nowotworowej. Pracują nad tym polscy naukowcy z Międzyresortowego Instytutu Techniki Radiacyjnej (MITR) Politechniki Łódzkiej.

  • 22-05-2015

  Elektroniczna recepta nadchodzi szybkimi krokami?

  Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) zapowiada, że od października 2015 r. możliwe będzie wystawianie i realizacja elektronicznych recept. Przymiarek do ich wdrożenia było już wiele, łącznie z regionalnymi pilotażami. Czy tym razem się uda?  

  • 21-05-2015

  Badania: przełom w terapii mukowiscydozy?

  Naukowcy z University of Washington przedstawili rezultaty badań klinicznych z udziałem 1108 pacjentów w wieku powyżej 12 lat. Do leczenia mukowiscydozy wykorzystano ivacaftor (Kalydeco) oraz lumacaftor. Zaobserwowano m.in. 40-proc. poprawę wydolności oddechowej u pacjentów.  

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".