Leczymy Twoje
płuca

Podstawowym zadaniem WCPiT
jest udzielanie specjalistycznych
świadczeń w zakresie chorób płuc.

Największe
w Wielkopolsce

centrum leczenia zachowawczego
i operacyjnego chorób
układu oddechowego

Ponadregionalne centrum medyczne
rozwiązujące współczesne
problemy pulmonologii,

do których należą w szczególności: rak płuca,
astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna
choroba płuc, choroby infekcyjne układu oddechowego

Aktualności

  • 29-01-2015

  Informatyzacja 2015 - najważniejsze wyzwania

  Co czeka nas w zakresie informatyzacji ochrony zdrowia w 2015 roku? Jakie przedsięwzięcia będą realizowane w skali kraju, w poszczególnych regionach oraz placówkach medycznych? To pytania, na które odpowiadają przedstawiciele administracji publicznej, dostawcy rozwiązań IT, szefowie lecznic. Poniżej wypowiedź Krzysztofa Groyeckiego, dyrektora pionu opieki zdrowotnej w Asseco Poland S.A.

  • 28-01-2015

  Demografia nie kłamie: pielęgniarek w Polsce coraz mniej

  Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych nie wyklucza strajku w 2015 roku. Pielęgniarki i położne czują się lekceważone przy stanowieniu prawa i źle wynagradzane pomimo coraz większych obowiązków. Do wstąpienia w szeregi tej grupy zawodowej raczej nie zachęca fakt, że 25 proc. jej przedstawicieli zarabia poniżej 2200 zł brutto miesięcznie.  

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".