logo
  • 28-04-2017

  Test krwi wykrywa nawrót raka z rocznym wyprzedzeniem

  Można wykryć nawrót raka płuca dzięki analizie próbki krwi zanim wykryją go badania obrazowe. Nawet z rocznym wyprzedzeniem można wykryć nawrót raka płuca dzięki analizie próbki krwi, nazywanej płynną biopsją, zanim wykryją go badania obrazowe - wykazały eksperymenty brytyjskich badaczy opublikowane przez „Nature”.  

  Czytaj więcej →
  • 28-04-2017

  Eksperci: połowa chorych w Polsce nie ma rozpoznanej astmy lub alergii

  Są różne hipotezy na temat przyczyn wzrostu zachorowań na astmę i alergie, ale jak dotąd żadna nie została potwierdzona. Fot. archiwum Co druga osoba cierpiąca na astmę lub alergię w naszym kraju nie ma wciąż rozpoznanej choroby - mówili w czwartek (27 kwietnia) eksperci podczas warsztatów dziennikarskich "Od alergii do astmy, które odbyły się w Warszawie. Prezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP dr Piotr Dąbrowiecki powiedział PAP, że w Polsce na astmę cierpi prawdopodobnie około 4 mln osób, ale rozpoznaną chorobę ma 1,7 mln pacjentów. Podobnie jest w przypadku alergii, na które - według Światowej Organizacji Alergii - w krajach najbardziej uprzemysłowionych cierpi od 30 do 40 proc. osób.

  Czytaj więcej →
  • 24-04-2017

  Koniec papierowych zwolnień lekarskich w połowie 2018 r.

  Sejm uchwalił zmiany w prawie, które ułatwiają wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich. Jednocześnie posłowie zdecydowali, że papierowe zwolnienia będą w obiegu do połowy 2018 r.

  Czytaj więcej →
  • 21-04-2017

  Zaawansowane prace rozbudowy WCPiT

  Prace budowlane trwają nieprzerwanie od lutego br. Prezentujemy ich zaawansowanie

  Czytaj więcej →
  • 11-04-2017

  Kampanie antynikotynowe nie w pełni skuteczne

  Jak podaje PAP Mimo kampanii antynikotynowych nadal wzrasta liczba palaczy papierosów. Z tytoniowym nałogiem związany jest co dziesiąty zgon – alarmuje raport Global Burden of Diseases opublikowany przez „Lancet”.

  Czytaj więcej →
  • 07-04-2017

  Rozbudowa WCPiT w toku

  Pomimo zmiennych warunków atmosferycznych prace przy rozbudowie nowego Skrzydła Centrum nie zwalniają tempa.

  Czytaj więcej →
  • 07-04-2017

  Światowy Dzień Zdrowia

  Światowy Dzień Zdrowia to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

  Czytaj więcej →
  • 06-04-2017

  Otwarto Lubuskie Centrum Pulmonologii w Torzymiu

  Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu otworzył w środę (5 kwietnia) Lubuskie Centrum Pulmonologii. Przygotowanie bazy na jego potrzeby trwało kilka lat. Centrum ma zapewnić wysoki standard leczenia pacjentów z chorobami płuc.

  Czytaj więcej →
  • 03-04-2017

  Prezydent podpisał ustawę: zmiany w pakiecie onkologicznym

  Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy poinformowała o podpisaniu ustawy modyfikującej tzw. pakiet onkologiczny. Prezydent podpisał ustawę na mocy której m.in. uproszczona zostanie karta diagnostyki i leczenia onkologicznego oraz uelastyczniona możliwość jej wystawiania. Uproszczona będzie także sprawozdawczość dot. list oczekujących na świadczenia udzielane na podstawie kart.

  Czytaj więcej →
  • 03-04-2017

  Awaria tomografów komputerowych w WCPiT

   Informujemy, iż tomograf komputerowy w Szpitalu w Chodzieży, po piątkowej awarii został dziś uruchomiony.

  Czytaj więcej →

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".