Fundusze Europejskie
Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Unia Europejska

Ordynator : dr Alicja Olejniczak- Mania
Tel. (61) 8132831 wew. 640

Pielęgniarka oddziałowa: mgr Lidia Mulkowska
Tel. 61 8132 831 wew. 641

 

Oddział zapewnia całodobową pomoc i opiekę w zakresie rehabilitacji pacjentów po zabiegu torakochirurgicznym i ostrych schorzeniach układu oddechowego, pacjentów z POChP, astmą oskrzelową, samoistnym zwłóknieniem płuc.

Leczenie trwa 21 dni, obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna. Pacjenci przyjmowani są na podstawie skierowań od lekarza specjalisty.

W wymaganych przypadkach prowadzi się szereg badań diagnostycznych m.in. zdjęcia RTG, badania bakteriologiczne, analityczne i inne.

Leczenie farmakologiczne wspierane jest rehabilitacją. Przy oddziale znajduje się dział rehabilitacji, w którym pracuje 8 rehabilitantów. Zabiegi wykonywane są w pracowniach: kinezyterapii, fizykoterapii i badań czynnościowych. (patrz: dział rehabilitacji).

Przy oddziale działa Pracownia Rehabilitacji w Chorobach Układu Oddechowego Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Pracownia powołana została celem szkolenia studentów w zakresie rehabilitacji chorób układu oddechowego (patrz: Pracownia Rehabilitacji w Chorobach Układu Oddechowego AWF).

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".