Fundusze EuropejskieSamorząd Województwa WielkopolskiegoWCPiTUnia Europejska

Kierownik: dr hab. prof.UM Aldona Woźniak
Tel. 605 550 418

Sekretariat:
Tel.: 61 665 43 26

E-mail: histopatologia@wcpit.org

Zadania Pracowni Histopatologii:

Głównym zadaniem Pracowni Histopatologii jest ustalanie rozpoznań histologicznych i cytologicznych u wszystkich chorych leczonych w WCPiT w Poznaniu. Zadania Pracowni realizowane są poprzez wykonywanie:

  1. Badań histopatologicznych pooperacyjnego materiału tkankowego;
  2. Badań histopatologicznych małych materiałów operacyjnych;
  3. Badań histopatologicznych z materiałów oligobiopsyjnych i endoskopowych;
  4. Badań immunohistochemicznych w zastosowaniu do diagnostyki różnicowej nowotworów ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów płuc;
  5. Badań cytologicznych materiału z biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej;
  6. Badań cytologicznych rozmazów z badań endoskopowych;
  7. Badań cytologicznych płynów pobranych z jam ciała (opłucna, otrzewna), popłuczyn, plwociny;
  8. Konsultacji preparatów cytologicznych i histopatologicznych.

Nowoczesne wyposażenie aparaturowe i stosowane procedury standardowe metod diagnostycznych spełniają wszelkie warunki do prawidłowego postawienia rozpoznania histopatologicznego i cytologicznego.

Pracownia Histopatologii ściśle współpracuje ze wszystkimi Oddziałami WCPiT, dostosowuje się do nowoczesnych metod badawczych i leczniczych oraz programów naukowych realizowanych przez WCPiT dotyczących diagnozowania chorób układu oddechowego głównie nowotworów płuc.

Dzięki kontaktom z innymi Zakładami Patologii w Polsce, uczestnictwu w ogólnopolskich problemowych grupach roboczych i programach badawczych oraz ciągłemu szkoleniu się, pracownicy Pracowni Histopatologii unowocześniają stosowane metody pracy a rozpoznania cytologiczne i histologiczne odpowiadają standardom międzynarodowym.

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".