Fundusze Europejskie
Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Unia Europejska

Kierownik: dr hab. prof.UM Aldona Woźniak
Tel. 605 550 418

Sekretariat:
Tel.: 61 665 43 26

E-mail: histopatologia@wcpit.org

Zadania Zakładu Patologii Klinicznej i Genetyki Medycznej

Głównym zadaniem  Zakładu Patologii Klinicznej i Genetyki Medycznej jest ustalanie rozpoznań histologicznych i cytologicznych u wszystkich chorych leczonych w WCPiT w Poznaniu. Zadania te realizowane są poprzez wykonywanie:

  1. Badań histopatologicznych pooperacyjnego materiału tkankowego;
  2. Badań histopatologicznych małych materiałów operacyjnych;
  3. Badań histopatologicznych z materiałów oligobiopsyjnych i endoskopowych;
  4. Badań immunohistochemicznych w zastosowaniu do diagnostyki różnicowej nowotworów ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów płuc;
  5. Badań cytologicznych materiału z biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej;
  6. Badań cytologicznych rozmazów z badań endoskopowych;
  7. Badań cytologicznych płynów pobranych z jam ciała (opłucna, otrzewna), popłuczyn, plwociny;
  8. Konsultacji preparatów cytologicznych i histopatologicznych.

Nowoczesne wyposażenie aparaturowe i stosowane procedury standardowe metod diagnostycznych spełniają wszelkie warunki do prawidłowego postawienia rozpoznania histopatologicznego i cytologicznego.

 Zakład Patologii Klinicznej i Genetyki Medycznej ściśle współpracuje ze wszystkimi Oddziałami WCPiT, dostosowuje się do nowoczesnych metod badawczych i leczniczych oraz programów naukowych realizowanych przez WCPiT dotyczących diagnozowania chorób układu oddechowego głównie nowotworów płuc.

Dzięki kontaktom z innymi Zakładami Patologii w Polsce, uczestnictwu w ogólnopolskich problemowych grupach roboczych i programach badawczych oraz ciągłemu szkoleniu się, pracownicy Zakładu Patologii Klinicznej i Genetyki Medycznej unowocześniają stosowane metody pracy a rozpoznania cytologiczne i histologiczne odpowiadają standardom międzynarodowym.

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".